Latawce akrobacyjne - czyli co , gdzie i jak zrobić by latawce były dla nas przyjemnością.

Analiza oglądalności witryny
Blog > Komentarze do wpisu
Jak zrobić latawiec
Wbrew pozorom nie jest to trudne, wystarczy odrobina zdolności manualnych i niewielkim kosztem możemy samodzielnie wykonać obiekt latający na uwięzi czyli latawiec. W dalszej części przedstawię krok po kroku wykonanie latawce kwadratowego ponieważ wydaje się on najprostszy.

Aby zrobić latawiec potrzebujemy

Materiały:

 • sznurek – najlepiej dratwa
 • 2 listewki o równej długości
 • papier pakowy w kształcie kwadratu o boku 2-3 cm większym niż długość listewek
 • klej szybkoschnący typu kropelka
 • klej do papieru
 • bibuła lub resztki z papieru pakowego
 • taśma klejąca

Narzędzia:

 • pilnik lub nóż
 • nożyczki


Krok 1 – Budowa szkieletu.

Listewki natnij na końcach pilnikiem, przez te nacięcia poprowadzisz cięciwę wokół latawca. Wyznacz środek listewek i sklej je dokładnie pod kątem 90 stopni. Sklejenie wzmocnij poprzez obwiązanie kilkakrotnie sznurkiem. Teraz poprowadź wokół krzyża, w nacięciach, sznurek. Nie zapomnij aby sznurek ten był dość mocno naprężony. Szkielet jest gotowy.

Krok 2 – Montaż papieru czyli powierzchni nośnej.

Obróć papier kolorową stroną ku dołowi i połóż na nim szkielet latawca. Obetnij papier dookoła tak aby został margines około 1 centymetra wokół. Odetnij rogi papieru tak aby listewki delikatnie wystawały po zagięciu papieru do środka. Teraz posmaruj klejem wystające poza szkielet latawca marginesy i zagnij je do środka. Latawiec jest już prawie gotowy.

Krok 3 – Uzda.

Najtrudniejsza rzecz przed nami – mocowanie uzdy. W zależności od siły wiatru mocuje się uzdę inaczej, ale postaram się podać standardowe ustawienia. Na środku latawca przyklej niewielki kawałek taśmy klejącej i wykonaj w niej mały otwór. Do skrzyżowania listewek przymocuj sznurek i przewlec do poprzez papier i taśmę klejącą na drugą stronę. Odmierz około 2/3 długości od środka do środka jednego z boków i utnij sznurek. Teraz przymocuj sznurek do dwóch rogów latawca znajdujących się po tej samej stronie. Odmierz 2/3 długości od rogu latawca i utnij sznurki. Ważne jest aby te boczne linki uzdy były równe. Teraz wszystkie 3 musisz połączyć. Do tego połączenia dowiąż linkę na której będziesz go puszczać.

Krok 4 – Ogon.

Przygotuj długi sznurek i kawałki bibuły lub reszty papieru. Wytnij z nich prostokątne kawałki z złóż w harmonijkę. Przymocuj przygotowane listy do sznurka. Podobnie jak w przypadku uzdy dowiąż dwa sznurki do rogów latawca po przeciwnej stronie niż uzda. Do tych sznurków przymocuj ogon.

Teraz czekaj na sprzyjający wiatr ;)

Jeśli jednak nie masz czasu lub zdolności to polecam zakup gotowego latawca. Latawce można kupić już od kilkunastu złotych. Dobrze zaopatrzony sklep w internecie znajdziesz tutaj: Latawce. Znajdziesz tam wiele modeli latawców dla zabawy i dla profesjonalistów.

Mam nadzieję, że ta garść informacji będzie pomocna i zaszczepi w Was nowe hobby. Latawce nie są wymagające, a wietrzne dni, których zazwyczaj nie lubimy staną się Waszymi ulubionymi dniami. Prawda jak łatwo zmienić swoje upodobania?


czwartek, 24 maja 2007, kadzielawski

Polecane wpisy

 • Latawce dla początkujących cz. 2

  Wcześniej pisałem o zaletach i wadach tanich latawców dla początkujących. Dzisiaj chce powiedzieć kilka słów o wyborze droższego latawca jako pierwszego. Kupuje

 • Skala Beauforta i inne prędkości

  Większość producentów latawców podaje minimalną i maksymalną siłę wiatru przy której latawiec może latać. W większości przypadków niestety możemy to wsadzić mię

 • Latawce akrobacyjne - start

  Zapewne dla większości będą to informacje zbyteczne, ale przyznam, że moje początki z latawcami akrobacyjnymi były dość trudne - właśnie ze wzglądu na brak dobr

Komentarze
Gość: remek4x4, *.gorzow.mm.pl
2009/04/09 15:08:42
Wie ktoś gdzie można kupić latawce reklamowe (takie z możliwościom umieszczenia logo)?
-
Gość: , *.centertel.pl
2018/09/03 10:23:24
Co zrobić jeżeli latawiec akrobacyjnie przechył się w powietrzu na prawa stronę nie zależnie od naciągu linek i upada nosem w ziemię