Latawce akrobacyjne - czyli co , gdzie i jak zrobić by latawce były dla nas przyjemnością.

Analiza oglądalności witryny
Kategorie: Wszystkie | Latawce ogólnie | Porady | Relacje | Tricki
RSS
sobota, 20 września 2008
Powrót zza światów :)
Odrobinę czasu mnie nie było, ale wracam pełen nowych doświadczeń. Latania przez ostatni rok było niewiele, za to było bardzo pouczające i szczerze powiem, że zajechałem 3 latawce akrobacyjne w tym czasie. Wszystkie nadają się do niezłego remontu. Szczęśliwie nie poszarpałem poszyć a jedynie połamałem sztabki, a to zawsze można wymienić. Troszkę mało czasu aby podjechać i kupić, ale myślę, że jeszcze w tym roku uda mi się coś polatać.
niedziela, 27 maja 2007
Audi A5 i latawce
Najwyraźniej ktoś z agencji reklamowej pracującej dla Audi lubi latawce. Oto reklama TV nowego Audi A5. Jak dla mnie to połączenie to miód na duszę.Ech...
Budowa latawca akrobacyjnego.
Odrobina teorii ;) bo ponieważ teoria zawsze jest przydatna. Małe co nieco o konstrukcji latawców akrobacyjnych. Budowa wydaje się totalnie prosta jednak gdy przyglądniemy się ilośći elementów latawca możemy być zaskoczeniu.

Rysunek zaczerpnięty ze strony sklepu z latawcami: Latawce Stribo.plWiększość latawców akrobacynnych ma po 2 z jednej strony konektory podpórek. Mają także amortyzatory chroniące rurki przed pęknięciem w przypadku uderzenia w ziemię.

Powyższy rysunek jest prostym schematem pozwalającym w przypadku uszkodzenia wiedzieć jakie części zamienne do latawców zamówić.


wtorek, 08 maja 2007
Latawce trickowe - możliwości cz. 2
Z przyjemnościa prezentuję kolejny film pokazujące mozliwości latawców trickowych. Latawiec ten, dwulinkowy, prowadzony jest wyraźnie przez osobę dobrze już znającą techniki prowadzenia. Wygląda też na to, że wiatr nie był zbyt silny, co pokazuje, że dobre latawce mozna też puszczać niekoniecznie przy bardzo silnym wietrze.

Film trwa 2 minuty.

niedziela, 06 maja 2007
Latawce trickowe - możliwości
Ten krótki filmik to jedynie pokaz mozliwości. Wstawiam go by osoby, które jeszcze nie widziały co mozna wyczyniać, miały lepszy ogląd sytuacji. Przedstawiony latawiec jest polskiej produkcji, film znaleziony na youtube.To tylko podstawowe tricki. Jest ich znacznie więcej i mam nadzieję, że uda mi się je pokazać.

Mała prośba do osób zajmujących się latawcami trickowymi - jeśli macie filmy lub foty, lub ciekawe informacje piszcie w komentarzach - skontaktuje się chętnie i chetnie materiały takie umieszczę w blogu.
Latawce akrobacyjne ogólnie
Od czegoś trzeba zacząć. Najlepiej od początku czyli kilka słów o latawcach akrobacyjnych zwanych też trickowymi. Ich cechą podstawową jest ilość linek na których latawiec jest połączony z operatorem. W odróżnieniu od tradycyjnych latawców, które puszczamy na jednej lince latawce akrobacyjne mają tych linek 2 lub 4. Dzięki temu możemy latawcew w dużej mierze sterować powodując różne ewolucje pociągając, podnosząc, i opuszczając ktrąś z linek.

Latawce akrobacyjne posidają też charakterystyczny kształt. Jest to trójkąt o szerokim rozstawie skrzydeł i kącie szczytu znacznie rozwartym. Dodatkowo skrzydła wsparte są jedną lub dwiema sztabkami, które powodują, że nie jest on płaski a przybiera postać klina.

Przykładowy wygląd latawca trickowego: